OGAME

OGame

to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych gier strategicznych MMO na przeglądarkę. Twórca i właściciel marki Gameforge GmBH znany jest między innymi z takich produkcji jak Metin 2, który to nieustannie plasuje się na wysokich miejscach w rankingu najpopularniejszych gier MMO na świecie.

Gra została wdrożona z tłumaczeniami w wielu krajach, nie tylko europejskich, ale także w Azjatyckich (Japonia) i Ameryki Południowej (Brazylia). Gracz rozpoczyna jako imperator na jednej z szeregu planet rozlokowanych w gigantycznym, zaprojektowanym przez twórców wszechświecie. Jego głównym zadaniem jest doprowadzenie do statusu potężnego imperium początkowo nierozwiniętego galaktycznego mocarstwa. Może tego dokonać na wiele sposobów, czy to zabiegając o umocnienie swojej macierzystej planety, czy kierując się imperialistycznymi pobudkami podbijać wrogie lub zasiedlać niezamieszkałe planety.

Polska edycja wystartowała 20 stycznia 2005r. wraz z zawiązaniem się pierwszego Universum. Sama rejestracja i gra są całkowicie darmowe, twórcy umożliwi jednak graczom skuteczniejszy rozwój poprzez szereg płatnych udogodnień, między innymi  możliwość rekrutacji oficerów zapewniających dodatkowe profity na poszczególnych, będących ich polem działania płaszczyznach.

2 Responses to OGAME

  1. Yoren napisał(a):

    Klasyk S-f! Kiedyś poświęciłem na to więcej godzin niż na jakąkolwiek grę pudełkową.

  2. OGame napisał(a):

    Bardzo lubie tą grę i często w nią gram. Polecam spróbować może i wam się spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.