GREPOLIS

Grepolis

to gra na przeglądarkę, która zafascynuje nas bardzo wysokim poziomem prezentowanej grafiki. Cała opiera się na kulturze antycznej Grecji i bardzo dokładnie odzwierciedla tamtych czasów.

Zupełnie darmową rozgrywkę rozpoczynamy na marnie zagospodarowanej wyspie, którą poprzez odpowiednie działania musimy przekształcić w potężnie prosperujące greckie – polis. Jak we wszystkich produkcjach tego typu, i tutaj musimy początkowo zadbać o płynny i stały dostęp do surowców dla naszej nowej osady. Gra opiera się na systemie znanym nam z innych, siostrzanych produkcji.

Każdy świat gry składa się z kilkunastu tysięcy wysp, co stanowi także wspaniały rejon do prowadzenia walk i wymaga od gracza ogromnej umiejętności koordynacji posunięć. Jak na starożytną Grecję przystało, nie może w niej zabraknąć tematyki mitycznych bogów. Każdy zarządca miasta może zadecydować, czyjej opiece powierza swoje włości, a dokonuje tego poświęcenia poprzez budowę odpowiedniej świątyni.

Bóstwo może stać się dla nas wsparciem lub zagładą, zależnie od tego ile szacunku i zainteresowania mu poświęcimy. W Grepolis istnieje także instytut badawczy, w  którym uzyskujemy możliwość poznawania nowych technologii. Każda decyzja będzie miała swoje konsekwencje w rozgrywce, a z jakości swoich posunięć bardzo szybko złożymy egzamin.

Może uda ci się zapisać karty antycznej Grecji od nowa i pozostać na nich zapamiętanym jako jeden z bohaterów?

One Response to GREPOLIS

  1. supergry-24 napisał(a):

    Super gierka 😉 Ogólnie warto w nią pograć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.